Jakie wyróżniamy zabiegi medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna jest działem medycyny, skierowanym do ludzi zdrowych. Zajmuje się poprawą jakości życia pacjentów poprzez poprawę ich fizycznego wyglądu, a co za tym idzie, również poprzez polepszenie ich kondycji psychicznej.Przeczytaj ten artykuł i zobacz, jakie wyróżniamy zabiegi medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna – dział medycyny, który zdobywa popularność

Medycyna estetyczna skupia się na profilaktyce procesów starzenia i próbach odwrócenia efektów tego procesu. Wykorzystuje w tym celu różnorakie zabiegi, mniej lub bardziej inwazyjne. Zabiegi medycyny estetycznej wykorzystują różne metody do osiągnięcia zamierzonych celów. Wykorzystuje się proste zabiegi, jak masaż mechaniczny, światło, podciśnienie, fale radiowe czy laser frakcyjny. Zabiegi to peelingi, zarówno mechaniczne, jak i chemiczne, wypełnianie kwasem hialuronowym, toksynę botulinową, nakłuwania czy zabiegi biostymulacyjne. Wszystko zależy od miejsca ciała, które chcemy poprawić, bowiem zabiegi medycyny estetycznej, mogą być stosowane na całe ciało, na twarz lub na włosy.

Jakie zabiegi są popularne?

Najpopularniejszym zabiegiem na włosy jest mezoterapia igłowa, polegająca na wstrzykiwaniu specjalnym pistoletem małych dawek substancji leczniczych w skórę głowy. Zabieg ten stosowany jest u osób mających problem z łysieniem oraz nadmiernym wypadaniem włosów. Ma na celu poprawę kondycji cebulek włosowych, a przez to zagęszczenie włosów. Zabieg nie jest bolesny, jednak, aby był skuteczny trzeba go powtarzać kilkakrotnie, w pewnych odstępach czasu. Zabiegi na całe ciało mają na celu poprawianie jędrności i objętości skóry, poprawienie sylwetki i wymodelowanie ciała poprzez zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz likwidację cellulitu. Do zabiegów estetycznych na ciało zaliczymy również usuwanie przebarwień, blizn, włókniaków, brodawek, leczenie nadmiernej potliwości oraz depilację laserową. Najwięcej zabiegów medycyny estetycznej stosuje się na twarz. Stosowane zabiegi medycyny estetycznej mają na celu odżywienie i nawilżenie skóry, złuszczanie naskórka, likwidację i spłycenie zmarszczek, likwidowanie blizn potrądzikowych, przebarwień, zamykanie naczynek oraz modelowanie owalu twarzy i korektę ust. Zabiegi medyczne wykorzystywane do celów estetycznych należą dzisiaj do zabiegów standardowych, a różnorodność ich rodzajów, pozwala każdemu na wybranie odpowiednich dla siebie.