Tort Angry Birds – idealny na urodziny Twojego dziecka!

Urodziny naszego dziecka to okazja bardzo szczególna – wszyscy życzylibyśmy sobie, aby ten dzień zapisał się w jego pamięci jako szczęśliwy i jedyny w swoim rodzaju. Często przez kilka tygodni poszukujemy odpowiedniego prezentu i planujemy w najdrobniejszych szczegółach przebieg przyjęcia. Chwilami powtarzamy sobie, że nie należy przesadzać z fetowaniem kolejnych urodzin naszej pociechy (impreza powinna być udana, ale zarazem skromna, jak na kilkulatka przystało), jednak w głębi duszy pragnęlibyśmy urządzić dziecku najhuczniejsze urodziny na świecie. Prędzej czy później kluczową kwestią stanie się zatem dla nas wybór okolicznościowego tortu.

Jaki tort dla dziecka?

Wielu rodziców (a zwłaszcza matek) w pierwszych latach życia córki czy syna decyduje się samodzielnie przygotowywać urodzinowe ciasto. Czasami jest to podyktowane względami oszczędności, częściej jednak przekonaniem, że tylko my wiemy, jakie smaki nasze dziecko ubóstwia, a jakich nie znosi. Pieczemy więc taki tort, co do którego mamy niezbitą pewność, że przypadnie do gustu latorośli i jej gościom. Bywa to oczywiście dość czasochłonne, ostatecznie jednak miło nam w dniu imprezy obserwować, jak wszystkie zaproszone dzieciaki pochłaniają ciasto z zadowolonymi minami.

Sytuacja zaczyna się przedstawiać zgoła inaczej, kiedy nasz syn czy nasza córka nieco podrasta. Mając osiem czy dziewięć lat, staje się niezwykle rezolutną osobą i życzy sobie pierwszego dorosłego tortu z cukierni. Nawet jeśli początkowo kręcimy nosem w geście dezaprobaty, w głębi duszy cieszymy się, że obowiązki kuchenne zostaną nam w tym roku oszczędzone. I wtedy zapada decyzja: lada dzień wybierzemy się wraz z pociechą do galerii handlowej, żeby wspólnie wybrać urodzinowe ciasto.

Już od progu lokalu orientujemy się, że czeka nas niełatwe zadanie. Trudno zaprzeczyć: wybór tortów urodzinowych jest wszędzie ogromny. Nasze dziecko jak urzeczone przegląda firmowy katalog (obecnie posiada go już właściwie każda szanująca się cukiernia czy piekarnia), stwierdzając, że wszystkie te ciastka są superowe. Zaczynamy więc wspólnie badać aktualne gastronomiczne preferencje małego solenizanta – musimy się przecież zorientować, co powinno w sobie zawierać nasze wymarzone ciasto.

Tort Angry Birds – rozwiązanie dla Twojego dziecka

Chyba nie istnieją w Polsce dzieci, które nie słyszałyby o Angry Birds – groźnych kolorowych stworzonkach, wylansowanych za pomocą gry wideo oraz filmu pod tym samym tytułem. Obecnie w sklepach można dostrzec ich podobizny praktycznie wszędzie: na koszulkach, czapkach z daszkiem, tornistrach, pudełkach śniadaniowych. Banda ptaków z posępnymi minami zawładnęła masową wyobraźnią.

W ogóle nie jesteśmy więc zaskoczeni, gdy nasze dziecko oświadcza, że chce dostać na urodziny tort Angry Birdshttp://tortyjakmarzenie.pl/pl/p/Tort-Angry-Birds/121. W zasadzie pasuje nam ta decyzja – ciasto na zdjęciu prezentuje się naprawdę dobrze, w związku z czym nie musimy obawiać się kompromitacji w oczach rodziców naszych urodzinowych gości. Poza tym mamy możliwość samodzielnego wyboru smaku tortu – to my zadecydujemy, czy życzymy go sobie w odsłonie tradycyjnej, szwarcwaldzkiej, śmietankowo-owocowej czy też na przykład pralinowej. W naszej gestii pozostanie również wielkość ciasta oraz ozdoby dodatkowe, jak świeczki, kokardka czy napis na torcie. Wszystkie te szczegóły uzgadniane są przy składaniu konkretnego zamówienia.

Organizacja imprezy

Tort Angry Birds będzie z pewnością stanowił jedną z głównych atrakcji dziecięcych urodzin. Należy też pomyśleć o innych rzeczach: ułożyć listę gości, skomponować pozostałe elementy menu, zdecydować, gdzie konkretnie nasza impreza się odbędzie. Ważną kwestią okaże się na pewno zaplanowanie urodzinowych aktywności solenizanta i jego przyjaciół – w taki dzień nie możemy przecież pozwolić nikomu na nudę.

Kiedy wszystko jest już wreszcie dopięte na ostatni guzik, pozostaje nam oczekiwać imprezy. Po cichu drżymy na samą myśl o tym, że dzieciaki mogą wpaść na jakiś szalony pomysł i w ferworze zabawy puścić z dymem całe miasto. Ale nic złego się nie dzieje. „Sto lat” zostaje odśpiewane, tort Angry Birds zjedzony, a przyjęcie przebiega we wspaniałej atmosferze. Jak co roku.