Sztućce w prezencie dla dziecka


Dzisiejszy rynek pełen jest różnorakich przedmiotów. A rynek z artykułami dziecięcymi, to już prawdziwe zatrzęsienie produktów. Kiedy przychodzi nam wybrać prezent dla malucha z okazji chrztu czy urodzin trudno jest się na coś zdecydować. Tym bardziej, że każdy z nas chce podarować coś oryginalnego. Wówczas warto spojrzeć na ofertę dostępną na www.hefra.pl.

Srebrna łyżeczka na chrzest

Zwyczaj obdarowywania dzieci wykonaną z czystego srebra łyżeczką przywędrował do nas z krajów anglosaskich. W srebrze pokładano nadzieję, iż uchroni ludzi przed epidemią dżumy i zwiększy ich szanse na przeżycie. Współcześnie łyżeczka taka jest popularna jako prezent z okazji chrztu świętego. Srebrne łyżeczki marki Hefra cieszą się więc dużym powodzeniem. Firma umożliwia również wygrawerowanie na łyżeczce personalnych danych – daty urodzenia dziecka, godziny urodzenia, wagi i wzrostu oraz imienia maluszka. Dzięki temu można nadać łyżeczce niepowtarzalnego charakteru.

Sztućce na urodziny

Kiedy dziecko odpowiednio podrośnie przychodzi czas na naukę samodzielnego jedzenia. Na ten moment idealnie sprawdza się specjalna mała, przystosowana do dziecięcych rączek łyżka i widelec, a w dalszych etapach nauki nóż. Sztućce dla dzieci powinne być dobrze wyprofilowane i mieć niezbyt długie trzonki. Aby najmłodsi chętnie z nich korzystali dobrze by wyróżniały się atrakcyjnymi zdobieniami na trzonku, np. bajkowym wizerunkiem zwierząt. Najlepszym wyborem dla najmłodszych będą też sztućce w całości wykonane ze srebra, z uwagi na jego właściwości. Srebro ma zbawienny wpływ na zdrowie ludzkiego organizmu – wykazuje działanie bakteriobójcze (jest toksyczne dla bakterii, wirusów, glonów i grzybów). Ma to ogromne znaczenie w przypadku dzieci, których odporność jest niska i są one szczególnie narażone na choroby i infekcje.