Szpitalne systemy przywoławcze – jak zadbać o komfort pacjentów i personelu medycznego?

W obecnych czasach wielokrotnie podnoszona jest kwestia tego, w jaki sposób zapewnić komfort pacjentom przebywającym w szpitalu. Kwestia ich zadowolenia dotyczy nie tylko ich, ale faktycznie również personelu medycznego. Możemy zastanawiać się, czy najważniejsze są wygodne łóżka, dostępność sanitariatów w każdym pokoju, kolor ścian, czy może odpowiednie pościele. Jednak nic z tego nie ma aż tak dużego, realnego wpływu jak… komunikacja. Komunikacja w placówkach medycznych, to przede wszystkim szpitalne systemy przywoławcze. Nie są to już te stare lampki i przyciski, które często były elementem zawodnym.

Komunikacja pacjenta z personelem medycznym

Szpitalne systemy przywoławcze i ich nowoczesna odsłona, to możliwości dla każdego pacjenta. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z pacjentem leżącym, czy w pełni sprawnym zdarza się, że pomoc pielęgniarki jest niezbędna. Pacjent dzięki współczesnym rozwiązaniom pozwala różnicować rodzaj alarmu. Istotne jest również to, iż dzięki szpitalnym systemom przywoławczym dochodzi do komunikacji między personelem pielęgniarskim, jak i lekarskim. Często jest to system w całości bezprzewodowy, zapewniający zarówno dyskretny, jak i zawsze sprawny sposób informowania lekarza o tym, co dzieje się na jego oddziale.
Szpitalne systemy przywoławcze są rzeczywistą pomocą nie tylko w komunikacji z personelem medycznym. Mniej sprawnym pacjentom zapewniają możliwość sterowania telewizorem z łóżka, czy nawet sterowania światłem w pokoju.

Na co zwracać uwagę przy zakupie takiego systemu?

Esencjonalne jest również to, by odpowiedzieć sobie na pytanie jakie szpitalne systemy przywoławcze spełniają nasze oczekiwania i naszej placówki. Do wyboru mamy takie, które są jedynie dźwiękowe, świetlne, a także świetlno-dźwiękowe. Oprócz komunikacji na poziomie dyżurka-pacjent, istnieją również systemy bezprzewodowe, ułatwiające porozumiewanie się na odległość. Szpitalne systemy przywoławcze można wykorzystać w szpitalach i klinikach, sanatoriach, domach opieki nad osobami starszymi, ale także w więzieniach. Są to po prostu kompleksowe rozwiązania dla wielkich placówek.