Systemy przywoławcze do bezprzewodowej komunikacji

Systemy przywoławcze zapewniają skuteczną i szybką komunikację w lokalach gastronomicznych. Za pomocą takich urządzeń można przywołać kelnera w momencie, gdy zamówione przez klienta danie czeka na odebranie. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, czemu warto stawiać na systemy przywoławcze.

Typowe zastosowanie systemów przywoławczych

Tego typu urządzenia sprawdzają się najlepiej w średnich oraz większych placówkach gastronomicznych, na przykład restauracjach, kawiarniach, pubach, hotelach, kręgielniach czy lodziarniach. Systemy przywoławcze znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w lokalach gastronomicznych, które jakość swoich usług utożsamiają z szybką i sprawną obsługą klienta przy każdym stoliku. To również doskonałe rozwiązanie dla placówek, w których konieczne jest zastosowanie komunikacji bezprzewodowej pomiędzy określonymi pracownikami lokalu. Zaawansowane technologie sprawiają, że systemy przywoławcze zapewniają bardzo dużą niezawodność. Korzystając z nich można mieć pewność, że komunikacja będzie bardzo sprawna.

Podstawowy zestaw systemu przywoławczego

Standardowo zestawy systemów bezprzewodowych składają się z przynajmniej jednego transmitera, którzy pełni funkcję panelu przywoławczego. Do obsługi transmiterów wymagany jest również zasilacz. W lokalach gastronomicznych stosowane są pagery kelnerskie oraz alfanumeryczne, zazwyczaj liniowe, których akumulatory uzupełniane są przy pomocy ładowarek. Zasilacze do nich są przeważnie takie same, jak do transmiterów. Niektóre modele pozwalają na opcjonalne zastosowanie panelu kasującego dla wygody kelnerów. Systemy przywoławcze sprzedawane są w zestawach, jednak można również kupić wszystkie elementy osobno. Urządzenia te działają zazwyczaj w standardowej częstotliwości, dzięki czemu współpracują tylko z osprzętem, nadajnikami oraz pagerami posiadającymi taką samą częstotliwość.