Stomatolodzy Tychy: specjaliści od jamy ustnej

Dobry specjalista to osoba, która ma szeroką wiedzę, odpowiednie doświadczenie, a jednocześnie doskonale rozumie z czym przychodzi do niej klient. Oczekujemy tego zarówno od mechaników trudniących się naprawą samochodów i motorów, jak i nauczycieli edukujących nasze dzieci.

Najczęstsze pryczyny wizyt

Lekarze nie mają wyboru- po prosu muszą być dobrymi specjalistami, bo to od nich zależy to co mamy najcenniejszego, zdrowie, a w konsekwencji życie. Stomatolodzy Tychy to osoby doskonale przygotowane do pomocy pacjentowi. W zakresie ich usług jest wnikliwe badanie jamy ustnej (w końcu domeną dentystów jest głowa i szyja), diagnozowanie problemów oraz ich rozwiązywanie. Zazwyczaj pacjenci przychodzą do gabinetu w celu usunięcia kamienia naddziąsłowego i poddziąsłowego, usunięcia próchnicy lub ekstrakcji zębów, które nie są już przydatne w funkcjonowaniu jamy ustnej. W tym przypadku mówimy o zębach mocno rozchwianych, których nie można zabezpieczyć, a każdy ruch sprawia ból i dyskomfort. Konieczna jest także świadomość, że usunięcie każdego zęba jest nieodwracalne i przyczynia się do zmian w układzie stomatognatycznym.

Skuteczne zabiegi

Jedynym rozwiązaniem na jakie może zdecydować się pacjent jest wykonanie uzupełnienia protetycznego, które odtworzy funkcje zębów. Osoby z większymi brakami mogą posiłkować się protezami częściowymi (metalowymi, akrylowymi lub wykonanymi z acetalu), a z mniejszymi takimi uzupełnieniami jak korony i mosty. Istotne przy tych ostatnich jest to, żeby zęby były dobrze, równolegle ustawione, a oszlifowanie zostało wykonane ze stopniem. Coraz częściej mówi się jednak o tym, że w nowoczesnych technikach wykorzystujących system CAD/CAM do koron nie trzeba szlifować stopnia, na którym oprze się korona. Ten aspekt jest jednak związany z doświadczeniem i preferencjami lekarza, więc pacjent nie może o nim decydować. Specjalista sam podejmie decyzję jaką technikę woli stosować. Można być tylko pewnym tego, że z pewnością podejmie taką decyzję, która będzie najwłaściwszą dla pacjenta i pozwoli mu się cieszyć uzupełnieniem: zapewniają stomatolodzy Tychy.