Profesjonalne zarządzanie obiektem hotelarskim

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z ogromnym rozwojem turystyki. Jeszcze kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu taki stan rzeczy byłby po prostu nie do pomyślenia. Ludzie zarabiają bowiem obecnie coraz więcej i chętniej wydają pieniądze na podróże. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jak przetrwać na tym konkurencyjnym rynku i dlaczego system zarządzania hotelemwww.automatykahotelowa.pl – jest niezbędnym narzędziem pracy.

Co jednak w praktyce taki stan rzeczy oznacza dla właścicieli hoteli?

Oznacza, oczywiście, że hotele muszą być tak zaprojektowane i urządzone, aby pomieścić jak największą liczbę gości hotelowych w jednym czasie. Wynika to między innymi z tego, że czas wakacji jest stosunkowo krótki na tle całego roku. Trwa bowiem średnio maksymalnie 3 miesiące. Wtedy to na wykupienie wypoczynku decyduje się największa grupa osób. Powodem jest oczywiście to, że dzieci mają wolne od szkoły, a większość firm tak ustala swój plan działania, aby na lipiec i sierpień nie planować większych inwestycji.Od właścicieli hoteli wymaga to jednak innego podejścia do turystyki i urządzenia swojego hotelu w taki sposób, by spełniał wszelkie stawiane oczekiwania. Wbrew pozorom nie jest to aż takie łatwe.

W praktyce jednak, właściciele muszą tak dostosować swoje hotele, aby sprawnie zarządzać większą grupą pracowników. Najlepszym sposobem na osiągnięcie takiego stanu rzeczy jest zastosowanie rozwiązania, jakim jest system zarządzania hotelem. Dzięki inteligentnym funkcjom możliwe jest osiągnięcie nowych perspektyw zarządzania, które nie były dotychczas w zasięgu ręki.

O co tak właściwie chodzi?

System zarządzania hotelem umożliwia między innymi szeroko rozumiane zautomatyzowanie hotelu. Dzięki niemu można zainstalować na przykład zamki hotelowe online oraz sygnalizację obecności gościa hotelowego w pokoju. Co więcej, sterowanie wszelkimi systemami przez personel jeszcze nigdy nie było aż tak łatwe! Wentylacja, klimatyzacja, a nawet ogrzewanie mogą być podpięte pod cały system zarządzania hotelem. Dzięki temu, właściciel może zredukować liczbę zatrudnionych osób i tym samym osiągnąć większe korzyści finansowe w perspektywie długo okresowej.

Dodatkowo, możliwe staje się także sprostanie wszelkim innym wymaganiom stawianym przez gości. Właściciel może na przykład zwiększyć bezpieczeństwo całego obiektu poprzez zintegrowanie monitoringu i współpracę z systemami parkingowymi. Dotychczas w zasięgu ręki dostępne były liczne systemy zarządzania, ale nigdy nie oferowały one aż tylu inteligentnych funkcji! Opcje, takie jak dostęp do systemu przez urządzenia mobilne, jeszcze kilkanaście lat temu był po prostu nie do pomyślenia.

Co system zarządzania hotelem zmienia w wizerunku odbieranym przez klienta?

Dzięki pełnemu zautomatyzowaniu i sprawnemu komunikowaniu się personelu wzajemnie między sobą możliwe staje się zwiększenie prywatności i poczucia komfortu wśród gości. Nikt bowiem nie lubi sytuacji, w które ekipa sprzątająca bez ostrzeżenia wchodzi do pokoju i sprząta na oczach gości. Taka sytuacja jest po prostu niedopuszczalna i mało komfortowa dla obu stron.

Uzyskane bezpieczeństwo nie dotyczy jednak jedynie samych gości. Również sam właściciel oraz cały personel z całą pewnością docenią fakt, że system pozwala zapobiegać stratom. Chodzi, oczywiście, o sytuacje awaryjne, takie jak na przykład pożar lub zalanie. Służby hotelowe mogą w takich przypadkach reagować błyskawicznie i jeśli zachodzi taka potrzeba również bez zbędnej zwłoki automatycznie wezwać stosowną pomoc. Co więcej, możliwa staje się również lepsza organizacja czasu pracy wszystkich pracowników.