Co powinno posiadać wc przenośne?

Toalety to pomieszczenia sanitarne przeznaczone do załatwiania przez człowieka najbardziej podstawowych czynności fizjologicznych, jakimi są mikcja oraz defekacja. Wchodzi ona w dzisiejszych czasach w skład praktycznie każdego mieszkania. Jest albo częścią łazienki, albo osobnym pomieszczeniem.

Co w nich znajdziemy?

Istnieją pewne podstawowe sprzęty, które powinny wchodzić w skład toalety. Najważniejszym z nich jest niewątpliwie muszla klozetowa z sedesem. Bardzo często toaleta ma swoją osobną umywalkę. W przypadku nieco bardziej obszernego pomieszczenia, stawia się również tak zwany bidet. Ciekawą rzeczą jest, że ubikacje mają bardzo różne standardy, a ich działanie może się różnić od kultury danego kraju. Przykładowo na Bałkanach dość często rury są bardzo wąskie i nie można wrzucać do sedesu papieru toaletowego. Zamiast tego wyrzuca się go do specjalnych kubłów stawianych tylko i wyłącznie w tym celu. Jako drugą ciekawostkę można podać chociażby fakt, iż czasami przy muszli klozetowej montuje się specjalne urządzenie służące do obmywania odbytu oraz krocza.

Wersje przenośne są wygodne

Od kilku dekad produkuje się masowo również tak zwane wc przenośne. Są to po prostu ubikacje mające formę niewielkich, przenośnych boksów, których wymiary nie przekraczają najczęściej jednego metra długości na jeden metr szerokości i około dwóch metrów wysokości. Są bardzo często wykorzystywane przy organizacji różnego rodzaju imprez masowych.

Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Natomiast nieco nowszym zjawiskiem są wc przenośne przystosowane do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Muszą one mieć nieco większą przestrzeń, aby można było swobodnie manewrować wózkiem inwalidzkim. Montuje się ponadto specjalne poręcze przy umywalce, muszli klozetowej, a także pod prysznicem. Z kolei w żłobkach, szkołach oraz przedszkolach stawiane są specjalne toalety dla dzieci, gdzie muszle klozetowe są mniejsze, a umywalki zamontowane niżej, albo też wyposażone w specjalne schodki. Dzięki takim podestom dziecko może bez większego problemu skorzystać z umywalki przeznaczonej dla dorosłego.