Plac zabaw z budżetu obywatelskiego – dowiedz się więcej

Władze miasta ogłosiły, że już od najbliższego tygodnia będzie można składać wnioski o dofinansowanie lub sfinansowanie w całości z budżetu obywatelskiego wybranych przez mieszkańców inwestycji.

Aktywizacja mieszkańców

Mieszkańcy bardzo chętnie brali udział w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Wpłynęło wiele wniosków i w konsekwencji sfinansowano kilkanaście projektów, w tym były to między innymi: budowa parkingu i miejsc postojowych, budowa chodnika, założenie oświetlenia czy też organizacja miejskich zawodów piłkarskich. Władze miasta liczą, że również w tym roku ta inicjatywa będzie cieszyła się dużym powodzeniem i już z niecierpliwością oczekują pierwszych wniosków.
Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że niektórzy mieszkańcy oraz różne stowarzyszenia rozpoczęły już prace nad projektami.

Wspólny cel mieszkańców

W jednej z dzielnic naszego miasta mieszkańcy zawiązali już nawet komitet społeczny, ponieważ pragną, aby w ich dzielnicy powstał plac zabaw z budżetu obywatelskiego. W dzielnicy nie ma bowiem takiego miejsca, w którym dzieci mogłyby się bezpiecznie i ciekawie bawić. Jest tam wprawdzie stary ogródek jordanowski, ale sprzęty, które się tam znajdują mają już wiele lat i często są niszczone przez nieznanych wandali. Urządzenia te nie odpowiadają obowiązującym standardom wymaganym dla tego typu miejsc.

Każdy może walczyć o swoje

Dlatego też mieszkańcy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i złożyć wniosek o sfinansowanie, tak powstaje plac zabaw z budżetu obywatelskiego. Chcą oni, aby było to miejsce bezpieczne i interesujące. W projekcie zaplanowali, że ma być to teren ogrodzony, zamykany na noc. Ustawione tam mają być sprzęty do zabawy, takie jak na przykład huśtawki, drabinki, w tym drabinki sznurkowe, piaskownice, karuzele, mini ścianki wspinaczkowe i zjeżdżalnie. Urządzenia te koniecznie powinny być bezpieczne dla dzieci i posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty. Ponadto ma tam być urządzona siłownia pod gołym niebem, której zadaniem będzie przyciągnięcie i zaktywizowanie starszych dzieci. Zaplanowane przez mieszkańców miejsce zabaw dla dzieci ma być miejscem kreatywnych i radosnych zabaw.