Nowe place zabaw – jak zachęcić dziecko do ich odwiedzania?

W życiu tak już jest, że często musimy zmieniać nasze miejsce zamieszkania. Często wiąże się to ze zmianą pracy czy ze zmianą stanu cywilnego danego człowieka. Taka przeprowadzka jest szczególnie trudna, gdy posiadamy małe dzieci. Nie zawsze jednak są one chętne odwiedzać nowe place zabaw. Sprawdź, jak zachęcić dziecko do ich odwiedzania.

Przeprowadzka – o czym trzeba pomyśleć?

Trzeba wszak pomyśleć nie tylko o wyborze szkoły czy przedszkola, ale również zapewnić dziecku możliwość zabawy na świeżym powietrzu. Rodzice więc szukają zazwyczaj najbliższego placu zabaw. Wszak jak wiadomo, takie place zabaw cieszą się zazwyczaj uwielbieniem milusińskich. Na szczęście praktycznie na każdym osiedlu jest przynajmniej kilka takich miejsc. Są wśród nich gorsze i lepsze. I to zarówno pod względem bezpieczeństwa jak i ilości zgromadzonego tam sprzętu. Kiedyś plac zabaw to była zwykła, metalowa huśtawka, piaskownica z brudnym piaskiem i ewentualnie niezbyt bezpieczna, również metalowa zjeżdżalnia. Nie było to ani ładne, ani bezpieczne. Na placach zabaw można było łatwo się skaleczyć czy nabić sobie guza. Już nie mówiąc o chorobach przenoszonych w piaskownicy. Współczesne place zabaw prezentują się o wiele lepiej. Ich zarządcy, czyli spółdzielnie mieszkaniowe czy wspólnoty, dbają o to, aby takie miejsce spełniało wszelkie normy a urządzenia posiadały odpowiednie atesty. Zarówno huśtawki, karuzele jak i zjeżdżalnie, są zrobione z materiałów, które mają zminimalizować skutki upadku czy uderzenia. Zazwyczaj zrobione są z wytrzymałego tworzywa sztucznego lub drewna.

Wybierz zadbany plac zabaw

Dba się również o czystość. Piaskownice są odpowiednio ogrodzone, aby nie mogły tam się dostać zwierzęta, piasek jest regularnie zmieniany. Bezpieczna jest również nawierzchnia. Zazwyczaj tworzą ją maty amortyzujące upadek a jednocześnie dobrze odprowadzające wodę. Dzięki temu na placu nie robią się kałuże, a dziecko może bawić się bezpiecznie. Jak więc widać, place zabaw mogą być różne. Warto więc wybrać taki, który zapewni dziecku zarówno dobrą zabawę jak i zagwarantuje mu bezpieczeństwo. A przynajmniej znacząco je poprawi. Wszak dobra zabawa musi być przede wszystkim bezpieczna.