Labioplastyka – co to takiego?

Zabiegi ginekologii estetycznej stają się w dzisiejszych czasach coraz popularniejsze. Nic dziwnego, gdy seksualność w naszym życiu odgrywa znaczną rolę, niesymetryczne czy przerośnięte wargi sromowe potrafią być przyczyną wielu codziennych problemów, choćby takich jak znaczne pogorszenie samopoczucia. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, w jaki sposób panie mogą poradzić sobie z tym intymnym problemem.

Labioplastyka – co warto o niej wiedzieć?

Jednym z częściej wykonywanych zabiegów jest właśnie labioplastyka – dotyczy ona korekty warg sromowych (mniejszych i większych). Polega to na zmniejszeniu i nadaniu pożądanego kształtu wargom sromowym mniejszym oraz korekcie warg większych – nadanie im odpowiedniego kształtu i sprężystości. Zabieg jest stosunkowo niedługi, zabiera od półtorej do dwóch godzin, odbywa się pod wpływem znieczulenia przeważnie podanego pacjentce dożylnie. Czas pobytu w klinice po zabiegu wynosi dobę. Wszystkie zabiegi labioplastyki są wykonywane przy użyciu szwów rozpuszczalnych, niewymagających usunięcia, także pacjentka nie musi obawiać się ich ściągania. Za to należy uważać, by zachować okres abstynencji seksualnej do 6 tygodni.

W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg?

Zanim jednak przystąpimy do poddania się zabiegowi należy wykonać zalecane badania zbadać grupę krwi, morfologię, wykonać ogólne badanie moczu, koagulogram (APTT, INR, PT), antygen HBS, elektrolity i poziom cukru. Po zabiegu pacjentka w sposób szczególny powinna zwracać uwagę na swoje miejsca intymne. Codzienna toaleta powinna opierać się na podmywaniu bieżącą wodą i płynem do higieny intymnej, a także osuszaniu szwów w delikatny sposób. Nie zaleca się używania mydeł w kostce, gąbek czy myjek w związku z tym, że mogą gnieździć się na nich bakterie. Podstawowy czas gojenia wynosi trwa około 10 do 14 dni, ranę można również smarować maścią przepisaną przez lekarza, z pewnością ułatwi to gojenie. Po około 6 tygodniach można dostrzec i ocenić pierwsze efekty zabiegu, natomiast efekt końcowy zobaczymy dopiero po około 6 miesiącach od wykonania zabiegu. Po wykonaniu zabiegu należy pamiętać o regularnych wizytach u lekarza w celu sprawdzenia czy rana goi się w sposób prawidłowy. Labioplastyka kosztuje od 3000 do 5000 tysięcy.