JIRA co to – dowiedz się więcej

Systemów pozwalających na zarządzanie projektami jest w Polsce całkiem sporo. Nie wszystkie zasługują jednak na uwagę, a co gorsza: wciąż to właśnie te mniej dopracowane cieszą się większą popularnością. Może więc – jeżeli należymy do grona przedsiębiorców korzystających właśnie z systemów mniej dopracowanych – warto pomyśleć o zmianie?

Propozycja, którą warto znać

Jedną z lepszych (a właściwie najlepszych) propozycji, które mogą zastąpić nasz dotychczasowy system, jest JIRA. JIRA co to? Oczywiście także system zarządzania projektami, ale różniący się od konkurentów na naprawdę wielu płaszczyznach. Najważniejszą różnicą jest niewątpliwie intuicyjność systemu – w przeciwieństwie do konkurencji, tutaj nawet najbardziej skomplikowane operacje mogą być zrealizowane za pomocą kilku kliknięć myszką.

Na uwagę zasługuje też prędkość, a także skalowanie systemu, którą potwierdził nie tylko producent, ale cała masa klientów. Poza tym wielozadaniowość – Jira umożliwia planowanie spintów, epików, uzupełnianie zadań i wiele, wiele innych, a wszystko to przy pomocy rozwiązań zadziwiająco prostych. Niewiele się zresztą pomylimy, jeśli stwierdzimy, że głównym założeniem producentów była właśnie ta prostota – widoczna dosłownie na każdym etapie pracy z systemem.

Zarządzanie projektami nie musi być skomplikowane

JIRA co to” – pytają niektórzy przedsiębiorcy, myśląc, że to kolejny niedopracowany system zarządzania. Tym razem mamy jednak produkt na światowym poziomie, który – poza swoją standardową funkcjonalnością – może zostać uzupełniony o szereg modułów zwiększających jego możliwości.

Może zdarzyć się więc tak, że zechcemy zmienić nasz dotychczasowy system na Jirę. Co wtedy? Czy czeka nas kolejna przeprawa z całą serią programowych zawiłości, która jest sporym mankamentem systemów konkurencyjnych? Otóż nie, w tym przypadku jest zupełnie inaczej. JIRA posiada bowiem system pozwalający na migrację z różnych konkurencyjnych produktów. Dzięki temu wystarczy tylko podjąć decyzję, że chcemy korzystać z tego oprogramowania, i po prostu zacząć to robić (poprzedzając to oczywiście stosownym szkoleniem).