Czy warto wdrożyć system JIRA?

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem stało się tak proste, jak nigdy dotąd. Pomimo dużej dostępności narzędzi wiele przedsiębiorstw obawia się wdrożenia innowacyjnych systemów. Być może wynika to z niewiedzy na temat tego, jak taka platforma mogłaby wspomóc pracę w firmie. Nierzadko zdarza się tak, że zasoby przedsiębiorstwa są niewykorzystywane lub wykorzystuje się je w sposób nieprawidłowy. Bardzo często jest to wynikiem niedostatecznego przepływu informacji w firmie. Błędy na poziomie komunikacji mogą występować z powodu słabej dostępności do dokumentacji. Integracja systemu JIRA w bardzo krótkim czasie powinna przynieść oczekiwana rezultaty. Czy warto wdrożyć syustem JIRA? Odpowiedź na to pytanie w dalszej części artykułu lub pod linkiem: http://jirasolutions.pl/jakim-celu-wdrozyc-system-jira/.

Integracja systemu JIRA – kiedy warto?

Elektroniczny obieg dokumentów może znacznie usprawnić funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Dostęp do informacji będzie całkowicie bezproblemowy – wystarczy jedynie skorzystać z wyszukiwarki, aby znaleźć wszystkie niezbędne dokumenty. Oczywiście podczas wyszukiwania można ustalić wszystkie podstawowe parametry, tak aby system zwrócił wyłącznie pliki spełniające dane kryteria.

W dzisiejszych czasach papierowy obieg dokumentów odchodzi w zapomnienie. Niestety nie każde przedsiębiorstwo może sobie na to pozwolić – czasami archiwizowanie dokumentów wynika z przepisów prawa. Nie jest to jednak przeszkodzą, aby równolegle funkcjonował system JIRA. Jak to możliwe? Oprogramowanie pozwala wygenerować naklejkę, które posiada kod kreskowy. Należy ulokować ją na dokumencie przeznaczonym do archiwizacji. Za pomocą sygnatury odnalezienie potrzebnych materiałów będzie szybkie i niekłopotliwe. Jest to kwestia maksymalnie kilku minut, co oznacza, że oszczędność czasu znajduje się na satysfakcjonującym poziomie.

Przedsiębiorstwa, które obawiają się integracji systemu JIRA powinny skorzystać z analizy przed-wdrożeniowej. Dzięki niej można poznać realne korzyści, jakie płyną z wprowadzenia platformy do przedsiębiorstwa. Można tam dowiedzieć się m.in. jakie wtyczki sprawdzą się najlepiej, czy też co można zyskać po wdrożeniu JIRA. Podczas analizy generowane są realne szacunki, dzięki którym osoby decyzyjne mogą samodzielnie ocenić opłacalność proponowanego rozwiązania.

System JIRA – zarządzanie projektami

Jak wyżej wspomniano system JIRA pozwala zgromadzić wszelką dokumentacje dotyczącą przedsiębiorstwa. Mowa tutaj nie tylko o fakturach, dokumentacji finansowej, upoważnieniach, czy też umowach. To również platforma, gdzie możliwym jest gromadzenie dokumentacji projektowej. Jest to narzędzie, które wspomaga komunikację pomiędzy wszystkimi członkami zespołu. Każda upoważniona osoba ma dostęp do szczegółowych danych, a także dokumentów. Ponadto grupa może komunikować się ze sobą, niezależnie od miejsca, czy też czasu.

Warto podkreślić, że jest to moduł, który zdecydowanie podnosi skuteczność przeprowadzanych działań. Osoby pracujące nad konkretnym zadaniem nie muszą korzystać z dodatkowych kont mailowych, czy też innych komunikatorów. Wszystko odbywa się szybciej, a także prościej.

System JIRA daje możliwość wdrożenia wielu innych przydatnych wtyczek. Oczywiście dodatkowe plug-iny można wprowadzić do firmy w dowolnym momencie. Dzięki temu system będzie rozwijał się wraz z przedsiębiorstwem, tak aby spełniać jego potrzeby na każdym etapie działalności.