3 najpopularniejsze zabiegi estetyczne

Medycyna estetyczna, choć jest młodą dziedziną medycyny, jest niezwykle popularna. Coraz więcej kobiet i mężczyzn decyduje się na zabiegi z jej zakresu. Zobacz, jakie są 3 najpopularniejsze zabiegi estetyczne.

Botoks – zabieg, na który decydują się kobiety i mężczyźni

Zabiegi estetyczne wykonywane są w wielu obszarach, lecz zdecydowanie najbardziej popularne są te, które wykonywane są na twarzy. Jednym z takich zabiegów jest botoks. Jego zadaniem jest likwidacja zmarszczek, które pojawiają się w górnej części twarzy np.: na czole, kurzych łapek lub lwich zmarszczek, które występują na czole miedzy brwiami. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości botuliny w wybrane miejsce na twarzy i jest przeprowadzany bez znieczulenia. Efekty botoksu utrzymują się przez ok. 4 miesięcy, jeśli został on przeprowadzony po raz pierwszy. Działanie toksyny wydłuża się, w momencie w którym został on wstrzyknięty po raz kolejny. Cena botoksu waha się w zależności od miejsca, w którym zostanie ona wykonana. Obecnie koszt zabiegu to przedział między 100 zł do 1 tys. zł.

Kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek, modelowanie i powiększanie ust

Kolejną substancją, która odgrywa dużą rolę w medycynie estetycznej, jest kwas hialuronowy. Wykorzystywany jest on nie tylko przy wypełnianiu zmarszczek, ale też podczas modelowania oraz powiększania ust. Czym jest kwas hialuronowy? Jest to substancja, która naturalnie występuje w naszej skórze i odpowiada za jej jędrność oraz sprężystość. Gdy organizm starzeje się, jego zawartość zmniejsza się, czego efektem jest wiotczenie skóry. Jednak można temu zapobiec, a zabiegi estetyczne z użyciem kwasu hialuronowego pozwalają na przywrócenie młodego wyglądu. Za jego pomocą można m in. podnieść opadające kąciki ust, powiększyć usta lub je wymodelować, poprawić owal twarzy lub też wypełnić zmarszczki. Ceny zabiegów wahają się od 400– 2 tys. zł.

Nici PDO – odzyskaj młody wygląd

Kolejnym, popularnym zabiegiem jest ten z użyciem nici PDO. Czym jest PDO? To syntetyczne włókno, którego zadaniem jest stymulowanie produkcji kolagenu – niezbędnej substancji, odpowiedzialnej za sprężystość skóry. Podczas zabiegu wprowadzania nici wykorzystuje się jedynie naturalne linie napięcia skóry, dzięki czemu efekty są podobne do liftingu chirurgicznego. W ten sposób pacjentki i pacjenci odzyskują młody wygląd skóry. Koszt zabiegu to m in. 2 tys. zł.